Износ
MKD
Рата
MKD
Период
месеци

Топ Теми

По завршувањето на процесот на аквизиција на Комерцијална банка а.д. Белград НЛБ станува трета по големина банка во Србија според актива

Со денешното стекнување сопственост на 83,23% обични акции во Комерцијална банка а.д. Белград (КБ), НЛБ го направи последниот чекор во оваа важна трансакција како дел од спроведувањето на својата стратегија да стане водечка финансиска институција со главен фокус на областа што ја смета за свој дом – регионот на Југоисточна Европа. НЛБ ги доби сите […]

The post По завршувањето на процесот на аквизиција на Комерцијална банка а.д. Белград НЛБ станува трета по големина банка во Србија според актива appeared first on Денар.

Во годинава што изминува општествената одговорност еден од главните фокуси на Халкбанк

Халкбанк перманентно дава поддршка на најразлични сегменти од секојдневниот живот. Ги поддржува спортот, културата, екологијата, а годинава кога пандемијата со Ковид-19 удри силно по секој граѓанин и државата во целина, општествената одговорност на Банката дојде до вистински израз. Халкбанк на дадената ситуација одговори со ургентно донесени мерки кои се однесуваат на државата и на граѓаните. […]

The post Во годинава што изминува општествената одговорност еден од главните фокуси на Халкбанк appeared first on Денар.

Кои се поволностите на кредитните картички?

Не секој од нас секогаш ги има на располагање сите потребни средства за да може да си го дозволи тоа што му е неопходно, или пак она што му е желба. Најбезбеден и најсигурен начин за да ги добиеме тие потребни дополнителни средства се банкарските кредитни картички. Кредитните картички овозможуваат користење на средства во висина […]

The post Кои се поволностите на кредитните картички? appeared first on Денар.

НЛБ Банка го овозможи мобилното банкарство за корисниците на новите Huawei телефони

НЛБ Банка го овозможи користењето на НЛБ мКлик – мобилното банкарство за физички лица и НЛБ мПроклик – мобилното банкарство за правни лица на платформата AppGallery, за корисниците на новите моделина Huawei мобилни телефони. Достапноста на апликациите за мобилно банкарство за физички и правни лица и преку платформата Huawei AppGallery е од големо значење, бидејќи […]

The post НЛБ Банка го овозможи мобилното банкарство за корисниците на новите Huawei телефони appeared first on Денар.

Комерцијална банка прогласена за Банка на годината во 2020 година од магазинот The Banker

Комерцијална банка АД Скопје со гордост објавува дека е прогласена за „Банка на годината во 2020 година“ во Република Северна Македонија од страна на престижниот финансиски магазин The Banker. Освен како високо признание за постигнатите резултати во работењето, значењето на наградата е уште поголемо бидејќи таа е признание и за лидерството што го покажа Банката […]

The post Комерцијална банка прогласена за Банка на годината во 2020 година од магазинот The Banker appeared first on Денар.

НЛБ Банка добитник на наградата за висока даночна култура во 2020 година

На одбележувањето на 29ти Ноември – Денот на даночните работници, НЛБ Банка се здоби со признание за висок степен на даночна култура во 2020 година од страна на Управата за јавни приходи. Целта на овој настан е да им се одаде признание на компаниите кои редовно и уредно ги сервисираат своите даночни обврски, што е […]

The post НЛБ Банка добитник на наградата за висока даночна култура во 2020 година appeared first on Денар.

„JPMorgan“ и „Lloyds“ сакаат да ја купат британската финтех компанија „Starling Bank“

„JPMorgan“ и „Lloyds“ изразија интерес за купување на „Starling Bank“, британски финтех кредитор, објави „Times“, цитиран од „Bloomberg“. Продажбата на „Starling“ може да доведе до прво големо спојување на основан кредитор со стартап во Велика Британија, наведува весникот, без да ги објави своите извори. Американскиот гигант „JPMorgan“ се подготвува да отвори потрошувачка банка во Велика […]

The post „JPMorgan“ и „Lloyds“ сакаат да ја купат британската финтех компанија „Starling Bank“ appeared first on Денар.